28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

atvAdmin

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Lëshohet një paralajmërim për konsumuesit e cigareve me avull

Konsumuesit e cigareve me avull po paralajmërohen për një lloj të ri të sëmundjes së së mushkërive, të shkaktuar nga përdorimi i cigareve elektrike. Sëmundja...

Si kanë spiunur shtetet njëri-tjetrin nga ajri gjatë historisë

Nga balonat në fushëbetejat e Luftës Civile në SHBA, tek dronët pa pilot dhe me motor reaktiv, përgjimi më e mirë i armikut ka...

Shkencëtarët kanë gjetur valë të nxehtit në fund të oqeaneve, dhe ky është një lajm jashtëzakonisht i keq

Ngrohja globale po i kthen akuariumet e Tokës në një vaskë të nxehtë. The Blob – jo antagonisti mishngrënës ameboid alien nga një histori fantastiko-shkencore...

Pronari i Facebook-ut do t’i largojë nga puna 10,000 punonjës

Meta, e cila zotëron Facebook, Instagram dhe WhatsApp, ka njoftuar se do t’i largojë nga puna 10,000 punëtorë. Kjo do të jetë vala e dytë...

Krijuesit e ChatGPT lëshojnë një version edhe më të fuqishëm

Krijuesit e ChatGPT kanë zbuluar një model të ri që ata thonë se është edhe më i fuqishëm se ai sistem tashmë që është...

Elon Musk po planifikon të ndërtojë një qytet për stafin e kompanive të tij

Elon Musk po planifikon të ndërtojë qytetin e tij për stafin e SpaceX dhe The Boring Company për të jetuar dhe punuar, sipas një...
spot_img