12.9 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

“Armët e konfiskuara në veri mund të përdoren nga organet e rendit”, juristët thonë se nuk ka nevojë të përfundojë procesi gjyqësor

Përgatiti: Driton Sadiku Pothuajse tërë arsenalin e armëve që policia konfiskoi gjatë aksionit në Banjskë të Zvecanit, organet e...

“Tre Vllaznit”, sonte nga ora 20:30 në ATV nisë transmetimi i sezonit të dytë

Seriali televiziv “Tre Vllaznit“, prodhim i televizionit ATV, nga sonte nis transmetimin e sezonit të tij të dytë....

Kurti publikon pamje: Terroristët e Banjskës u trajnuan në njërën prej bazave kryesore të Ushtrisë Serbe

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka riprezantuar pamje të autoriteteve kosovare, të cilat dëshmojnë stërvitjet e terroristëve serbë, që vranë dhe kryen sulmin e 24 shtatorit në Bansjkë. Ai thotë...

Institucionet e drejtësisë në Kosovë të hetojnë sulmin e 24 shtatorit

Përgatiti: Armand Hoti Institucionet kosovare të Drejtësisë duhet të hetojnë sulmin terrorist në veri të vendit, si pasojë e të cilit mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim...

“Armët e konfiskuara në veri mund të përdoren nga organet e rendit”, juristët thonë se nuk ka nevojë të përfundojë procesi gjyqësor

Përgatiti: Driton Sadiku Pothuajse tërë arsenalin e armëve që policia konfiskoi gjatë aksionit në Banjskë të Zvecanit, organet e...

“Tre Vllaznit”, sonte nga ora 20:30 në ATV nisë transmetimi i sezonit të dytë

Seriali televiziv “Tre Vllaznit“, prodhim i televizionit ATV, nga sonte nis transmetimin e sezonit të tij të dytë....
spot_img

RAPORTO NGJARJE

Identiteti i qytetarëve të cilët raportojnë, do të mbetet konfidencial dhe do të ruhet nga ekipi i ATV pa marrë parasysh a i kanë dhënë apo jo këta qytetarë shënimet lidhur me identitetin e tyre.

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

Kurti publikon pamje: Terroristët e Banjskës u trajnuan në njërën prej bazave kryesore të Ushtrisë Serbe

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka riprezantuar pamje të...

Nuk realizohen premtimet, vonohen punimet e rrugës “Arbëri-Lakërishtë”

Përgatiti: Pranvera Krasniqi Projekti në unazën e brendshme në kryeqytet...

Nisin aktivitetet për ndërgjegjësim ndaj kancerit të gjirit

Përgatiti: Sara Shehu “Race for the Cure Prishtina” është aktivitet që organizohet për të pestën herë me radhë në...

“SHBA-të të jenë pjesë e përgatitjes së draft statutit për Asociacionin”

Përgatiti: Armand Hoti Zyrtarët e Shteteve e Bashkuara të Amerikës vazhdimisht kanë theksuar se themelimi i Asociacionit të Komunave...

Serbia redukton numrin e trupave, Vuçiq: Sot kemi 7,500 dhe do ta reduktojmë në 4,000

Përgatiti: Armand Hoti Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se numri trupave ushtarake serbe në afërsi të...

Institucionet e drejtësisë në Kosovë të hetojnë sulmin e 24 shtatorit

Përgatiti: Armand Hoti Institucionet kosovare të Drejtësisë duhet të hetojnë sulmin terrorist në veri të vendit, si pasojë e...

TOP ATV

Procedura dhe metodat për krijimin e një pasqyre

Në kuadër të rubrikës “A e dini si” të emisionit ALARM në ATV, Bejtullah Hyseni tregoi për punën e tij prej xhamaprerësi, për çka tha...

“Ti falesh? Jo bre mos bon hajgare”, llafet kur Kaltrina vendosi të mbulohet

Në emisionin STUDIO A në ATV, ishte e ftuar...

“Libero frymon LIRI” – Resul Sinani sqaron intervistën me Nazin që bëri bujë të madhe

Javën e kaluar në transmetim të drejtpërdrejt në emisionin...

“Xhindet” janë realitet dhe ekzistojnë, ne nuk i shohim por ato po – Hoxha tregon se si të mbrohemi

Mbrëmë në emisionin "Libero", në ATV i ftuar ishte hoxhë...

spot_img

​Forumi i Strategjisë së Robotikës 2023 mbahet në Sofje

Një forum për inovacione në robotikë dhe teknologji autonome, i titulluar "Forumi i Strategjisë së Robotikës 2023: Bullgaria në Epokën Dixhitale: AI, Automatizimi dhe...

iPhone 15 erdhi – a ia vlen dhe sa janë çmimet?

Apple të martën prezantoi gjeneratën e re të iPhone-ave, të cilën e karakterizojnë kamera më të mira, procesorë më të shpejtë, një sistem i...

SHBA-ja akuzon kompaninë Google për mashtrim

Shtetet e Bashkuara argumentuan të martën se Google nuk kishte vepruar sipas rregullave në përpjekjet e kësaj kompanie të teknologjisë për të mbajtur dominancën...

Frank Rubio bëhet astronauti amerikan me qëndrimin më të gjatë në hapësirë

Astronauti Frank Rubio, i cili shërben në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, me 366 ditë në hapësirë, u bë astronauti amerikan i cili ka qëndruar aty më së gjati, transmeton...

Shkencëtarët arrijnë të gjenerojnë energji elektrike nga bakteret E-Coli

“Një nënprodukt i vlefshëm nga ujërat e zeza” kështu thuhet sipas shkencëtarëve zvicëran pasi kanë arritur të rigjenerojnë...

Jeta në hënë, gjendet burimi energjetik

Tashmë po afrohemi edhe më afër jetësës në Hënë, krejt kjo pasi shkencëtarët kanë arritur të zbulojnë një...

Paraardhësit e njerëzve ishin afër zhdukjes rreth 900,000 vjet më parë – një studim i ri sjell detaje interesante

Një studim i botuar së fundmi pretendon se “paraardhësit njerëzorë” ishin në prag të zhdukjes mbi 900,000 vjet...

Shkencëtarët e NASA-s: Jeta aliene ekziston dhe shumë pranë nesh

Shkencëtarët e NASA-s shprehen se besojnë se ka jetë përtej Tokës dhe mund të jetë shumë më afër...

ShBA dënon ashpër sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të sillen para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka dënuar...

Kuzhinieri nga Nju Jorku dëshiron të ndryshojë dietën tonë: Një insekt në një vakt

Shefi i kuzhinës me bazë në Nju Jork, Joseph...

Nga 21 të lënduarit në incidentin e mbrëmshëm, 14 prej tyre janë femra

Një incident ka ndodhur mbrëmë në një lokal të...

Si bëhet përgatitja e mantiave me mish

Në rubrikën “Chef i shpisë” të emisionit të mëngjesit...