25.8 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

G.O.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Izraeli kryen sulme në Gazë, shtohen tensionet në kufirin me Libanin

Forcat izraelite goditën Gazën të premten ndërsa u përleshën me militantët e Hamasit. Zhvillimi vjen ndërsa dështuan përpjekjet për të arritur përparim drejt një...

Komuna e Deçanit nderon me çmimin “Qytetar Nderi” neurokirurgun Mentor Petrela

Me rastin e Ditës së Çlirimit të Deçanit, në kuadër të aktiviteteve të organizuara nga kjo komunë, u mbajt një seancë solemne në të...

Përurohet Shtegut i Lirisë “Pashtriku”, në Has

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Robertson: S’ka rrezik për luftë – siguria e Kosovës shumë e rëndësishme për NATO-n

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lord George Robertson, thotë se e dënon pa rezerva sulmin terrorist të ndodhur vitin e kaluar në Banjskë të...

Afro 2 mijë gjoba trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës për 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 915 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin e policisë, janë regjistruar edhe 18...

ShBA-ja ndan edhe 1.5 miliard dollarë për Ukrainën

Zëvendëspresidentja amerikane, Kamala Harris ka bërë të ditur se SHBA-ja ka ndarë më shumë se 1.5 miliard dollarë ndihmë pjesërisht për sektorin energjetik të...
spot_img