11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

G.O.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Vdekja e ukrainases në autostradën “Arbën Xhaferi”, Prokuroria dyshon se vdiq si pasojë e një aksident trafiku

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka lëshuar komunikatë për media lidhur me ukrainasen e cila u gjet e vdekur në autostradën Prishtinë-Ferizaj. Sipas Prokurorisë, dyshimet janë...

‘Nxehet’ Superliga/ Llapi merr tri pikë të reja dhe i ofrohet një pikë Ballkanit

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot është kompletuar edhe xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Llapit ka regjistruar një tjetër...

​Emërohet drejtori i ri i sportit në Komunën e Prishtinës

Bardh Krasniqi është emëruar në postin e drejtorit të Drejtorisë së Sportit në Komunën e Prishtinës. Kështu ka bërë të ditur Kryetari i Komunës së...

Dëshmitari Kurtaj thotë se deri pas luftës s’ka pasur njohuri për strukturën e UÇK-së

Dëshmitari i 45-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZSP) me kodin W04576, Hajrush Kurtaj, po vazhdon dëshminë e tij edhe të enjten në...

Deputetët s’votuan, shtyhet shqyrtimi Projektligjit për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor

Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor nuk ka mundur të votohet në Kuvendin e Kosovës për shkak të kuorumit, ndërsa është...

Shtyhet shqyrtimi i projekt-rezolutës për çështjen e emigrimit

Është shtyrë shqyrtimi i Projekt-rezolutës për adresimin e çështjes së emigrimit të qytetarëve nga Republika e Kosovës. Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri,...
spot_img