23.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

G.O.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Akuza e re nga Specialja: Bahtijari e Januzi deklarohen të pafajshëm

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë në përputhje me rregullën 90(3), Gjykatësja e Procedurës Paraprake, Marjorie Masselot mbajti seancë për paraqitjen...

Sllovenia do të dyfishojë numrin e ushtarëve në Kosovë gjatë vitit 2025

Kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob, ka thënë se shteti i tij do të dyfishojë prezencën ushtarake në Kosovë në kuadër të misionit të NATO-s...

Raportohet për 32 të vrarë nga sulmet izraelite në Gazë

Sulmet izraelite kanë vrarë edhe 32 persona në Rripin e Gazës, tha Ministria e Shëndetësisë në Gazën e udhëhequr nga Hamasi, grupi palestinez i...

Arrestohet një i dyshuar për tentim vrasje në Gjilan

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar të enjten një i dyshuar për tentim vrasjen e ndodhur me 6 maj të këtij vitij...

Mbappe është futbollisti më i shpejtë i ‘Euro 2024’

Kylian Mbappe është futbollisti më i shpejtë në 'Euro 2024', me 36.5 kilometra në orë. I dyti pas yllit francez është renditur lojtari i Spanjës,...

Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Banorët që kanë refuzuar të regjistrohen do të gjobiten

Të gjithë banorët e Kosovës të cilët kanë refuzuar të regjistrohen do të gjobiten. Kështu, ka thënë në një konferencë për media ushtruesi i...
spot_img