23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

G.O.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Moti i nxehtë, Ministria e Shëndetësisë shkurton orarin e punës për disa punëtorë

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që të kufizojë orarin e punës për disa punëtorë, përgjatë ditëve me temperatura të larta. Në bazë të rekomandimeve...

Osmani takohet me Macronin në Uashington, temë diskutimi e ardhmja euroatlantike e Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani ka qëndruar në Uashington këto ditë për të marrë pjesë në Samitin e NATO-s për përvjetorin e 75-të të Aleancës. Në këtë...

​Oficerë të FSK-së diplomojnë në Shqipëri

Në ambientet e amfiteatrit të Ministrisë së Mbrojtjes së Shqipërisë, Kolegji i Mbrojtjes dhe Sigurisë në Shqipëri ka organizuar sot ceremoninë e diplomimit të...

Aksidentohet një person me trotinet elektrik në Fushë-Kosovë

Drejtuesi i një trotineti elektrik ka marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti me një veturë, raporton atvlive.tv. Aksidenti ka ndodhur para pak minutash...

Punëtorët teknikë të Kuvendit paralajmërojnë grevë në shtator

Punëtorët teknik të Kuvendit të Kosovës paralajmërojnë se do të hyjnë në grevë nga java e parë e muajit shtator. Kështu është bërë e ditur...

Muhamet Alidemaj dënohet me 15 vjet burgim për krime lufte në Izbicë

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka shpallur fajtor Muhamet Alidemajn dhe e ka dënuar me 15 vjet burgim për krime lufte gjatë vitit 1999...
spot_img