19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Volejbollistja Venera Kadriu la Amerikën për vendlindje dhe e shpalli Dritën kampion!

Sa herë që vendlindja e saj ka nevojë për të, Venera Kadriu e len Amerikën dhe vjen luan Voljeboll për qytetin e Gjilanit.

Së fundmi skuadra e këtij qyteti, Drita, u shpall Kampione në Superligën e Kosovës, ku Venera ishte aty për ti mbrojtur ngjyrat bardhë e kaltër duke qene volejbollistja më e mirë e skuadrës.

Venera për ATV ka treguar fillimet e saja në sportin e Volejbollit, dhe ndjenjën që ka kur luan për skuadrën e Dritës.

“Unë merrem me volejboll që gati 13 vite. Kam filluar të luaj volejboll prej moshës 11 vjeçare. Kjo ka lind si pasion I imi për të qenë sportiste edhe më ka pëlqyer shumë sporti i volejbollit”, tregon ajo.

Venera përveç se luan për Dritën, ajo po ashtu mbron ngjyrat e kombëtares së Kosovës dhe është e gatshme sa herë që vendi e thërret.

“Pas përfundimit të lojërave amerikane në volejboll, Drita kishte nevojë për një pranuese tjetër dhe unë me Lorik Ilazin e shtjelluam këtë plan dhe vendosa që të vijë në klubin KV Drita që ta ndihmojë të shpallet kampion”, tha Kadriu.

Kujtojmë që Venera Kadria përveç titullit Kampion ajo ndihmoi Dritën edhe me trimufu në Kupën e Kosovës. /atvlive.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA