23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

“Imagjino” mban titullin projekti më i ri i artistes Teutë Halili

Një projekt mjaft ritmik, melodi e cila ka vulën e artistes dhe Pllumb Beats. Teksti i kësaj kënge verore është shkruar nga reperi Elinel. “E...

Aksident me fatalitet në Ferizaj, policia jep detaje

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në në fshatin Jezerc të Ferizajt. Këtë për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënës polici për...

Korporata Rugove dhuron donacion për Repartin e Psikiatrisë së Fëmijëve dhe Adoleshentëve në QKUK

Ditën e sotme, në kuadër të përkushtimit për shëndetin dhe mirëqenien e komunitetit, Korporata Rugove ka bërë një hap të rëndësishëm drejt përmirësimit dhe...

PDK: Do t’i dërgojmë në Kushtetuese ligjet për KPK-në dhe KPM-në

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka paralajmëruar se do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Këshillin Prokurorial...

​Arrestohet 27-vjeçari i kërkuar nga policia për therje me thikë në Gjilan

Njësiti i hetimeve rajonale Gjilan ka arrestuar sot personin me inicialet G.E. (27) nën dyshimet se ka kryer veprën penale vrasje në tentativë. I dyshuari...

​Ligji për KPM, Rohde e Szunyog: Kuvendi dështoi në inkorporimin e rekomandimeve të BE-së

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde dhe shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë Tomas Szunyog kanë shprehur keqardhje pas miratimit të Ligjit...
spot_img