ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Breshëri i madh mbulon rrugët në Han të Elezit, ende nuk dihen dëmet që mund të ketë shkaktuar

Ndonëse pati temperatura të larta sot, meteorologët parashikuan se mund të ketë mot dramatik sot pasdite, raporton Gazeta Sinjali. Kështu ndodhi edhe në Han të...

Erërat e forta në Prishtinë, bien skelet e një ndërtese te “Qafa”

Skelet e një ndërtese në lagjen “Te Qafa” kanë rënë mbi disa vetura pas erërave të forta në Prishtinë të shtunën. Ende nuk dihet për...

KFOR kërkon që të njoftohet me kohë për aksionet e Policisë apo FSK’së

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka lëshuar një komunikatë për aksionin e djeshëm të Policisë së Kosovës që përfundoi me mbylljen e gjashtë...

Orë letrare për 77-të vjetorin e lindjes së shkrimtarit Agim Vinca

Në kuadër të Prishtina International Theater Festival – PITF 2024 do të mbahet orë letrare me shkrimtarin dhe studiuesin Agim Vinca, orë letrare që...

Regjisori boshnjak Dino Mustafić u bën thirrje dy qeverive që problemi me viza të rregullohet mes Bosnjë e Hercegovinës dhe Kosovës

Në konferencën për media me rastin e hapjes edicionit të 8-të së festivalit ndërkombëtar Prishtina International Theater Festival “Burbuqe Berisha”, regjisori boshnjak Dino Mustafić...

Kërkesa e GJNP për Netanyahun, Ministri i Mbrojtjes: Tentim që t’i mohohet Izraelit e drejta për t’u vetëmbrojtur

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant, e ka akuzuar Gjykatën Ndërkombëtare Penale (GJNP) se po përpiqet t’ia mohojë Izraelit të drejtën për t’u...
spot_img