6.9 C
Pristina
E mërkurë, 17 Prill, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Bllokimi i disa autobusëve nga Kosova në Serbi, është ndaluar edhe zv/drejtori i Policisë

Dejan Jankoviq, zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës, është në mesin e mbi 330 qytetarëve kosovarë të ndaluar nga autoritetet në Serbi. Jeton Zulfaj, këshilltar për...

Sekuestrohen mallra me vlerë afro 7 mijë euro në Mitrovicën e Veriut

Njësitet e Antikontrabandës së Doganës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë arritur të ndalojnë katër raste të kontrabandimit të mallrave nga Serbia në...

Cramon për bllokimin e kosovarëve: Serbia duhet të ndalojë së turpëruari veten, të sigurohet liria e lëvizjes

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka reaguar pas bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë. Ajo ka thënë se...

Kosova njofton QUINT’in për bllokimin e kosovarëve në kufirin serb – Serbia ndalon edhe autobusë tjerë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka dalë me një njoftim të ri sa i përket bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin...

​Dibrani: Për tri vjet kemi parandaluar 130 raste të kontrabandës në burgje

Në tri vitet e fundit janë shënuar 130 raste të parandalimit të kontrabandës në burgjet e Kosovës. Në disa raste kanë qenë të përfshirë...

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i muajit në Francë

Kampionati francez, Ligue 1 e ka konfirmuar se Edon Zhegrova e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë muajit mars. Ylli i Kombëtares së...
spot_img