2.2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Ulen me 7.2 për qind eksportet në Kosovë, thellohet deficiti tregtar

Eksportet e mallrave të Kosovës u ulën ndjeshëm këtë vit krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit 2022. Në raportin për statistikat e sektorit të...

Aksident me fatalitet në Viti, humb jetën një grua

Jehona Sylejmani është viktima e radhës në komunikacion. Ajo mbrëmë ka pësuar lëndime të rënda trupore, pasi ka humbur kontrollin mbi veturën që e...

Sulmuesit e Valon Sylës dënohen me nga 2 vjet burg

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve Lum Dërvishi, Kenan dhe Okan Hasani, për sulmin fizik kundër gazetarit Valon Syla,...

Mbahet tryezë për dokumentimin e krimeve të luftës në Kosovë, merr pjesë edhe Kurti

Instituti për Hulumtimin e krimeve të kryera gjatë luftës, do të organizojë sot tryezë diskutimi me përfaqësuesit e institucioneve e organizatave, lidhur me hulumtimin...

AAK-ja mblidhet sot, diskuton për versionin e draft-statutit për Asociacionin që e pranoi nga BE-ja

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, gjatë ditës së sotme do të mbajë mbledhjen e Kryesisë për të diskutuar për versionin zyrtar të draft-statutit të...

Hagë, vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve. Dëshmitarja Sandra Mitchell do të vazhdojë edhe sot. Gjatë...
spot_img