6.9 C
Pristina
E mërkurë, 17 Prill, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Deputetja mbështet protestat kundër dhunës seksuale në UP: Ata që heshtin janë pjesë e krimit

Profesoresha e Fakultetit të Mjekësisë, njëherit deputete e AAK-së, Albena Reshitaj i ka dalë në mbështetje studentëve që po protestojnë kundër ngacmimeve seksuale në...

Lirohet Fahri Fazliu, i konfiskohet telefoni

Fahri Fazliu është liruar pas arrestimit që iu bë sot nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar familjari i Fahriut, Fadil Fazliu, i cili tha...

Në rigjykim, dënohet me 35 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e bashkëshortes me sëpatë

Gjykata Themelore në Prishtinë, në rigjykim e ka dënuar me 35 vjet burgim Izet Godenin, për vrajsen e bashkëshortes me sëpatë. Aktgjykimi ndaj Godenit u...

​Çfarë duhet të bëjë Napoli për të arritur marrëveshje me Gasperinin?

Gian Piero Gasperini thuhet se është bërë objektivi kryesor i Napolit për verën, kështu që çfarë do të duhej kampioni italian të bëjë për...

​Protestës në Pejë po i prinë vajza e të ndjerës Gjyljeta Ukella

Organizatat e shoqërisë civile në Pejë kanë nisur marshin protestues paqësore në shenjë revolte ndaj vrasjes së Gjyljeta Ukellës. Marshi nisi në qendrën e qytetit...

​Australia do të rrisë buxhetin e saj të mbrojtjes për 32 miliardë dollarë gjatë dekadës së ardhshme

Australia njoftoi të mërkurën se po rrit buxhetin e saj të mbrojtjes me 50 miliardë dollarë australianë (32 miliardë dollarë) gjatë dekadës së ardhshme...
spot_img