14.1 C
Pristina
E premte, 2 Qershor, 2023

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Haradinaj e mbështet Qeverinë: Kanë të drejtë për veriun

Ish ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, në emisionin CONTEXT në ATV, tha tani që është ndërmarrë një veprim dhe jemi në një...

Kusari-Lila: Opozita mundet me e rrëzu Albin Kurtin vetëm me votat e Listës Serbe

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, në një intervistë në emisionin DIREKT në ATV, duke komentuar kërkesën e opozitës për mocion...

Elon Berisha trajneri 28 vjeçar që e inkuadroi klubin nga Hajvalia në Ligën e Parë

Si klub, Shkëndija e Hajvalisë u formula vetëm tri vite ma parë, por para vetës kishin ide të qarta. Në vitin e parë të...

Një qershori e gjen pediatrinë në mes të shumë sfidave

Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve, drejtoresha e Klinikës së Pediatrisë në QKUK, Violeta Grajçevci, ka pritur në takim deputetë të Komisionit për Shëndetësi dhe...

Vrasja e Marigona Osmanit, prezantohen pamjet e kamerës së banesës së Krivaqës

Para trupit gjykues dolën sërish pas gati 5 muajve. Në seancën e gjashtë me radhë ndaj Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut, dy të akuzuarve për...

Policët të rrezikuar në veri, qeveria i lë pa shtesa tash e katër muaj

Serbët e veriut nuk i duan policët kosovarë në komunat e tyre, që ndodhen brenda territorit të Republikës së Kosovës. Shok-bombat, mjetet piroteknike, gurët, por...