11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Tahiri: Nuk i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare, qëllim kemi ta dërgojmë vendin në zgjedhje

Shefi i deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka deklaruar se nuk do t’i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare me qëllimin e vetëm...

KMDLNj-ja kërkon kërkon hetim të plotë dhe transparent për praktikat mjekësore në rastin e 4 vjeçares

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e Lirive të Njeriut ka reaguar pas vdekjes së dyshimtë të katër vjeçares në Gjakovë, e cila thuhet...

Miratohet në lexim të dytë projektligji për rregullat e trafikut rrugor

Është miratuar sot në shqyrtim të dytë projektligji nr.08/L-186 për rregullat e trafikut rrugor. Për miratimin e këtij projektligji votuan 61 deputetë.

“U shua një 4 katër vjeçare”, Turp” – Haki Abazi vendos një mbishkrim në foltoren e Kuvendit

Deputeti i Pavarur, Haki Abazi, ka vendosur një fletushkë në foltoren e Kuvendit për rastin e vdekjes së 4-vjeçares në Gjakovë, raporton EO. “U shua...

Kuvendi miraton protokollin me Italinë për migrantët, PDIU bashkon votat me PS-në

Kuvendi miratoi me 77 me vota pro, në seancën e sotme plenare, projektligjin “Për ratifikimin e protokollit, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së...

Dani Alves dënohet me katër vjet e gjashtë muaj burgim për sulm seksual

Dani Alves është dënuar me katër vjet e gjashtë muaj për sulm seksual nga gjykata e seksionit 12 të Gjykatës së Barcelonës, e përbërë...
spot_img