9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

​Klopp synon përmbysjen e Atalantës, formacionet e mundshme

Mediat italiane raportojnë se Mario Pasalic është favorit për të startuar ndaj Teun Koopmeiners për Atalantën kundër Liverpoolit, por Gian Piero Gasperini ka një...

​Google pushon 28 punonjës për protesta kundër kontratës së kompanisë me Izraelin

Google pushoi 28 punonjës për përfshirjen e tyre në një protestë 10-orëshe në dy nga zyrat e gjigantit të teknologjisë në Kaliforni dhe New...

​Szunyog: Kosova nuk ka marrë parasysh komentet e BE-së për disa ligje

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog sërish ka kritikuar ekzekutivin për Ligjin për Paga dhe për Zyrtarët Publikë. Ai deklaroi se...

​Rohde kërkon nga Serbia de përshkallëzim

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka kërkuar nga Serbia shtensionim të menjëhershëm të situatës pas ndalesës së qytetarëve dhe zyrtarëve të Policisë...

​Haxhiu për vrasjen e grave: Duhet dënime rigoroze për dhunuesit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se institucionet e vendit duhet të angazhohen më shumë në parandalimin e vrasjeve të grave në Kosovë. Ajo...

25-vjetori i rënies së dëshmorëve dhe martirëve të Lipjanit – Ahmeti: Varrezat e dëshmorëve janë vende të shenjta

Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast u ndanë...
spot_img