ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

​Sfidat energjetike, kërkohet zbatimi i strategjisë së energjisë për integrim në BE

Strategjia e Energjisë është një nga format më të rëndësishme për zhvillimin e vendit. Nëse vendi ynë punon më shumë në këtë drejtim, Republika...

​Euro 2025/ Publikohet lista e Kombëtares së Kosovës

Përzgjedhësja e Kombëtares së Kosovës në futboll për femra, Anneli Andersen, e ka publikuar listën e Dardaneve, të cilat janë përzgjedhur për dy ndeshjet...

Dy deputetet, një e PDK’së e një e VV vazhdojnë betejën për pranimin e Kosovës në KiE

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, dhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, po marrin pjesë në takimin e Komiteti Përhershëm të Asamblesë Parlamentare...

SHBA: Ndarja nënkupton fund për Republikën Sërpska

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Sarajevë ka thënë të premten se propozimi i Qeverisë së Republikës Sërpska (RS) për t’u ndarë nga Bosnja...

Djalit të heroit Afrim Bunjaku i mundësohet punësimi në ndërmarrjen lokale të Vushtrrisë

Jetlum Bunjaku, djali i heroit të Kosovës Afrim Bunjaku, është punësuar në Ndërmarrjen Publike Lokale “Përparimi” në Vushtrri. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari...

​Shtyhet seanca e rigjykimit ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Zyra e gjyqtarit në Gjykatën Themelore të Ferizajit ka njoftuar se është shtyer seanca e rigjykimit të Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut për në...
spot_img

26 vjet nga masakra në Lybeniq