ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Remi e përkrah publikisht Kurtin, u “qepon” partive opozitare: Ne jemi në rrugën e drejtë

Ish-komandanti i UÇK’së për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, i është dalë në përkrahje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Sipas tij, Kurti...

Clinton tregon historinë me kamarierin nga Kosova: “Mu ul në gjunjë”

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në fjalimin e tij para kryeministrisë, ndër të tjera ka treguar një ngjarje që i...

“Shqetësuese”, Rutte ia përmend Vuçiqit dhunën e serbëve ndaj KFOR-it dhe gazetarëve në Veri

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, tha sot se është i domosdoshëm de-përshkallëzimi i situatës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se marrëdhëniet e qëndrueshme...

Bettel: Inkurajojmë bisedimet e drejtpërdrejta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, theksoi se është shumë e rëndësishme që të deeskalohet situata në veri të Kosovës dhe se vendet e Beneluksit...

”Jam pa fjalë”, Bill Clinton i emocionuar nga pritja e shqiptarëve

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i është drejtuar popullit shqiptar me mesazhe falënderues nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Ai...

Kurti: Rruga jonë është e qartë, është ajo evropiane

“Vendi ynë është padyshim evropian. Qeveria jonë është me gjithë zemër e përkushtuar ndaj vlerave evropiane siç janë demokracia dhe sundimi i ligjit, dhe...
spot_img