9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Aksident trafiku në Gjakovë: Vetura godet traktorin, shoferi dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të...

Jetesa nën oxhaqet e qymyrit të djegur, çfarë thonë qytetarët e Obiliqit për ajrin e ndotur

Obiliqi, një qytezë industriale në pjesën qendrore të Kosovës afër Prishtinës. Qytetarët e Obiliqit, prej vitit 1962 bashkëjetojnë me tymin e oxhaqeve të Korporatës Energjetike...

Parashikimi i motit me Erza Hotin

Dita e sotme në Kosovë pritet të ketë kryesisht reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në Gjakovë me 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalja...

Situatë e qetë në komunat në veri të Kosovës

Policia e Kosovës tha se në komunat në veri të Kosovës, të banuara me shumicë serbe, situata është e qetë. Veton Elshani nga Policia e...

Gjykimi për krime lufte, “Kosova të mësojë nga gabimet e Bosnjes”

Drejtoresha e organizatës “Medica Zenica”, që vepron në Bosnje dhe Hercegovinë, Sabiha Husiq deklaron se nuk mjaftojnë katër prokurorë në ndëshkimin e krimeve të...

Sot mbahet gara ndërkombëtare “Tiranathlon”

Gara ndërkombëtare “Tiranatlon” do të zhvillohet sot (28 maj) në Tiranë. Ky është eventi i treti i këtij lloji që do të zhvillohet...
spot_img