11.3 C
Pristina
E shtunë, 25 Maj, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Kryeministri i Luksemburgut: Nuk kemi ardhur për të gjykuar Kurtin, por për të gjetur zgjidhje

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka thënë se Luksemburgu dhe Kosova kanë lidhje të fuqishme. Duke folur për tensionet...

​Arrestohet një femër në Prizren për pjesëmarrje në rrahje me tre meshkuj

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër në Prizren nën dyshimin për përfshirje në përleshje me tre meshkuj të tjerë. Sipas policisë pas një mosmarrëveshje,...

Edhe sivjet, testi i arritshmërisë po shpërndahet në Viber

Sot në tërë Kosovën mbahet testi i arritshmërisë, të cilit pritet t’i nënshtrohen 23 mijë nxënës të klasave të nënta. Edhe këtë vit, pyetjet e...

Kurti i pret në Qeveri dy homologët, Mark Rutte nga Holanda e Xavier Bettel nga Luksemburgu

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i pritur në oborrin e Qeverisë dy homologët, Mark Rutte nga Holanda e Xavier Bettel nga Luksemburgu,...

Sot testi i arritshmërisë, Nagavci: Pres respektim të rregullave

Mbi 23 mijë e 600 nxënës do t’i nënshtrohen sot pjesës së parë të testit të arritshmërisë. Me këtë rast, ministrja e Arsimit, Arbërie Ngagavci...

​Haradinaj uron pavarësinë e Amerikës, kërkon që 4 korriku të shpallet festë shtetërore

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rastin e Ditës së Pavarësisë. Haradinaj, në urimin...
spot_img