2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Vjen reagimi i Ambasadës së SHBA’së për zgjedhjet në veri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është deklaruar rreth zgjedhjeve në katër komunat veriore të Kosovës. Në komunikatën e ambasadës thuhet se, SHBA’të theksojnë...

Molliqaj: Zgjedhjet e sotme, argument i ri i Vuçiqit për të ushtruar presion për Asociacionin

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka komentuar mbajtjen e zgjedhjeve në katër komunat veriore duke shtuar se nuk zgjidhet problemi i veriut të Kosovës...

KQZ publikon rezultatet preliminare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore. Nga rezultatet preliminare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike...

Kandidati i PDK-së në Zubin Potok: Fitorja ime do të jetë fitore e të gjithë qytetarëve

Kandidati i PDK-së për Zubin Potokun, Izmir Zeqiri, ka thënë se ka fituar në zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunat veriore të vendit. Ai, në një...

Policia deklarohet për zgjedhjet në veri

Policia e Kosovës, ka vlerësuar si të qeta dhe pa asnjë incident, zgjedhjet e mbajtura sot në katër komunat veriore. Kështu është deklaruar nga PK’ja...

Prokuroria e Shtetit: Asnjë rast penal gjatë zgjedhjeve në veri

Prokuroria e Shtetit tha se gjatë votimeve për zgjedhjet lokale në veri të Kosovës nuk është evidentuar ndonjë rast për vepra penale kundër të...
spot_img