Vazhdojnë largimet nga Drita

Drita përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar se Marko Simonovski ka mbyllur bashkëpunimin me klubin.

Simonovski nuk vazhdon të ardhmen me gjilanasit pas përfundimit të kontratës mes dy palëve, raporton KosovaPress.

Simonovski ishte pjesë e Dritës që nga sezoni 2021/22 dhe gjatë periudhës dy vjeçare arriti të bëjë 70 paraqitje në të gjitha garat, në të cilat shënoi 32 gola ndërsa regjistroi edhe gjashtë asistime.

“Klubi jonë e falënderon MARKON për kontributin e dhënë dhe i dëshiron shumë suksese në vazhdim të karrierës”, shkruhej në komunikatën e Dritës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA