22.3 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Toni Kroos njofton tërheqjen nga futbolli

Toni Kroos ka njoftuar tërheqjen e tij pas dhjetë vitesh në Real Madrid përpara finales së Ligës së Kampionëve të klubit të tij në “Wembley” muajin e ardhshëm. Reprezentuesi gjerman është gati të tërhiqet plotësisht nga futbolli dhe lajmin e ka thënë përmes një postimi në Intsagram.

34-vjeçari tha se ishte ‘i lumtur dhe krenar’ që gjigantët spanjollë ishin ‘klubi i tij i fundit’ dhe theksoi dëshirën e tij për të përfunduar me një fitore kundër Borussia Dortmundit në kompeticionin kryesor evropian.

“17 korrik 2014 – dita e nisjes së raportit tim në Real Madrid, dita që ndryshon kohën e jetës. Jetën ime si futbollist, por sidomos si person. Ishte fillimi i një kapitulli të ri në klubin më të madh në botë. Pas 10 vitesh, në fund të sezonit ky kapitull merr fund”, ka shkruar fillimisht Kroos, përcjellë KosovaPress.

“Kurrë nuk do ta harroj atë kohë të suksesshme! Veçanërisht dua të falënderojë të gjithë ata që më pritën me zemër të hapur dhe më besuan. Por do të doja t’ju falënderojë, juve madrilenë, për dashurinë tuaj nga dita e parë deri në të fundit. Njëkohësisht ky vendim që karriera si futbollist aktiv të mbyllet do të jetë pas kampionatit evropian”.

“Jam i lumtur dhe krenar, që në mendjen time gjeta kohën e duhur për vendimin tim dhe që mund ta zgjidhi vetë. Ambicia ime ishte gjithmonë të përfundoja punën në kulmin e nivelit të performancës sime. Tani e tutje ka vetëm një mendim kryesor, trofeun e 15 të Ligës së Kampionëve! HALA MADRID Y NADA MAS! ”, ka shkruar Kroos.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA