Si të fitoni para në Instagram? – tregon ekspertja e rrjeteve sociale

Ekspertja e Instagramit, Bleranda Musa, në një intervistë në emisionin e mëngjesit ALARM në ATV, ka folur për workshop-in intenziv “Si të fitoni para në Instagram” që e ka organizuar së fundmi.

Ajo ka thënë se Instagrami është një mundësi e mirë për të përfituar para, por sipas saj, për ta bërë këtë, duhen metoda dhe strategji të ndryshme.

“Siç e dimë, rrjetet sociale janë një mjet shumë i rëndësishëm i reklamimit dhe ka shumë përdorues të siç është facebook-u, instagrami dhe tiktok-u, ku ka përdorues të ndryshëm po përfitojnë nga kjo pjesë.

Qëllimi kryesor i workshop-it intenziv është me iu ndihmu bizneseve që të zhvillojnë pjesën e shitjes, gjithashtu edhe pjesën e promovimit dhe në pjesën e rezervimeve, sepse siç e dimë, Instagrami tashmë është një platofmë ku njerëzit përfitojnë shumë, vetëm se ka disa metoda dhe strategji të cilat duhet me i përdor”, tregoi Musa.

Ajo tha se, për të përfituar nga Instagrami, por metodave dhe strategjive të ndryshme, duhet edhe shumë konsistencë.

“Unë jam në treg që katër vite dhe i kam katër shërbime në pjesën e Instagramit dhe punoj me biznese të ndryshme jo vetëm në Kosovë por edhe nga jashtë Kosovës”, tregoi ekspertja e Instagramit, Bleranda Musa. /atvlive.tv

Intervistën e plotë të saj e gjeni në videon e më poshtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA