19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Sallatë me fasule si racion

Receta e sotme bën bashkë fasulen e kuqe dhe të bardhë, që do i japin trupit tuaj energji dhe plot lëndë ushqyese

Domatet dhe përbërësit tjerë, ia shtojnë lezetin kësaj recete! – transmeton Telegrafi.

Nevojiten:

– 150 g fasule të kuqe;
– 150 g fasule të bardhë;
– 2 domate;
– 1 spec;
– 1 spec djegës i vogël;
– 1 qepë e kuqe;
– pak majdanoz të freskët;
– disa fletë borziloku;
– vaj ulliri,
– uthull molle;
– kripë;
– piper.

Përbërësit:

Zieni fasulen dhe lëreni që të ftohet pak.

Grini qepën, specin dhe domaten dhe pastaj përzieni me fasulen.

Qitni erëza sipas shijes, në fund shtoni fletët e borzilokut dhe qitni sipër vajin e ullirit dhe uthullën e mollës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA