28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Red Bull Conquer The Castle këtë vikend vjen në Kosovë

E SPONSORIZUAR

Red Bull Conquer The Castle është një garë me pengesa ku pjesëmarrësit kthehen prapa në kohë dhe përjetojnë se si do të ishte të pushtoje Kalanë e Prizrenit të vitit 1913.

Në një shteg prej 1.5 km, garuesit duhet të thyejnë mbrojtjen e kështjellës, të cilat përbëhen nga më shumë se 9 pengesa të vështira, përpara se të vendosin flamurin e fitores në terrenin e kështjellës.

Andaj,

Me datë 21/05/2023, te Kalaja e Prizrenit në orën 14:00

Ju mirëpresim të na bashkangjiteni për të ndjekur këtë ngjarje të pa parë më heret!

Vizioni i kësaj shfaqe është promovimi i sporteve, atletikes dhe aktivitetet e brendit Red Bull edhe në Kosovë.

Bashkpunëtor i ngjarjes është AMC Corporation dhe Bibaj Sport
Perkrahje e plote nga Komuna e Prizrenit

Shpërblimet për 3 vendet e para janë:
Vendi i parë voucher per paisje sportive ne Bibaj OBS
Vendi i dytë atlete nga Bibaj lifestyle
Vendi i tretë dhuratë nga Red Bull Shop

Regjistrimi I pjesëmarrësve është falas, mund të regjistroheni duke ndjekur këtë link :

https://participate.redbull.com/en/events/red-bull-conquer-the-castle-kos/2023/

Garuesit duhet të jenë 18+

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA