11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Ragip Gashi dënohet me 25 vjet burg për vrasjen e gruas së tij

Përgatiti: Nora Luta

25 vjet burgim unik i ka shqiptuar Gjykata Themelore e Prishtinës, Ragip Gashit për vrasjen e bashkëshortes së tij M.G.

Gashin, Gjykata e ka gjetur fajtor për vrasje të rëndë, e cila kishte ndodhur në vitin 2016 në lagjen “Mati 1”, të Prishtinës. Për këtë pikë të aktakuzës, Gjykata e dënoi Gashin me 24 vjet burgim. Ndërsa për armëmbajtje pa leje, me dy vjet.

Sipas kryetares së trupit gjykues Fatime Dermaku, gjykata në këtë rast, e ka shqyrtuar edhe shqiptimin e dënimit me burgim të përjetshëm.

Ragip Gashi, sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelore të Prishtinës më 21 dhjetor 2016 në Prishtinë, në lagjen “Mati 1”, i nxitur nga motivet e ulëta të xhelozisë, në mënyrë dinake e privon nga jeta gruan e tij, M.G.

Ai që nga ajo kohë ndodhet në paraburgim, dhe të hënën nuk u soll në Gjykatë për ta dëgjuar vendimin.

Sipas aktit akuzues, në ditën kritike, Gashi i kishte thënë të ndjerës se do ta priste në rrugë, pasi i kishte thënë fillimisht se do të shkonte për ta marrë në shtëpinë e disa familjarëve ku ishte për vizitë.

Sipas aktakuzës vëllai i saj i e kishte përcjellë, por papritmas atyre iu kishte dalë në pritë Gashi me revole në dorë, i cili me dashje që ta privojë nga jeta, kishte shtënë në drejtim të viktimës M.G.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA