24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

​Policja e parë në ShBA

Më 27 qershor të vitit 1980, diplomon e para femër në akademinë e policisë së shtetit në Nju Xhersi.

Gjatë vjeshtës së vitit 1979, Policia e Shtetit Nju Xhersi nisi një program eksperimental për të rekrutuar, zgjedhur, dhe trajnuar si police një klasë vetëm me femra.

Në qershor të vitit 1980, gjithë klasa prej 30 studentesh policie u diplomua.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA