28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Osmani përkujton masakrën e Stagovës, thotë se s’do të ndalen për vendosjen e drejtësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të ndalen në angazhimin e tyre për vendosjen e drejtësisë për ata që kanë kryer masakra në luftën e fundit në Kosovë.

Këtë, ajo e ka thënë përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, teksa ka përkujtuar 25 vjetorin e masakrës së Stagovës së Kaçanikut.

“25-vjet më parë forcat paramilitare të regjimit gjenocidal të Serbisë, në fshatin Stagovë të Kaçanikut vranë 13 banorë të fshatit. Në këtë ofensivë barbare, forcat kriminale shkatërruan 90 shtëpi nga 180 sa kishte fshati atëkohë. Ende askush nuk është dënuar për këtë krim makabër, ndaj nuk do të ndalemi në angazhimin për vendosjen e drejtësisë dhe për të pasur kuptim liria jonë”, ka thënë Osmani.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA