24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Mish të këtillë pule në salcë soje kurrë nuk keni përgatitur

Shikoni videon dhe përgatiteni vetë këtë gjellë të shijshme. Nuk është e thënë të jeni mjeshtër në kuzhinë

Përbërësit sipas radhës:

▪ ½ kg file pule
▪ 1 lugë e vogël piper
▪ 1 lugë e vogël kripë
▪ 1 lugë vaj susami (bën edhe vaj ulliri)
▪ ¼ e filxhanit (rreth ½ dl) lëng mishi pule
▪ 1 lugë vaj susami
▪ 1 lugë salcë soje
▪ 1 lugë salcë hojzeni (receta për këtë salcë është në video nën, por nëse nuk keni dëshirë të bëni për shkak të një luge, shtoni përbërës themelorë drejtpërdrejt në gjellë)
▪ 1 lugë miell misri
▪ 1 lugë vaj
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ 1 lugë xhenxhefil
▪ ½ gote shampinjon
▪ ½ gotë qepë
▪ ½ gotë karote të grirë
▪ 1/2 gote bizele
▪ shpageta për 4 persona

/Telegrafi

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA