​Messi kthehet me gol nga lëndimi

Lionel Messi shënoi për Inter Miamin në barazimin 2-2 të MLS me Kolorado Rapids teksa u rikthye nga lëndimi.

Argjentinasi kishte humbur katër ndeshje për shkak të një problemi të kofshës dhe hyri në pjesën e dytë me skuadrën e tij që ishte duke humbur 1-0 pas një penalltie të Rafael Navarros.

Messi barazoi me një gjuajtje me këmbën e majtë përpara se të ndihmonte në shënimin e golit nga shoku i skuadrës Leonardo Afonso, përcjellë KP.

Miami nuk mundi të ruante epërsinë, me Cole Bassett që barazoi për Rapids në minutën e 88-të.

Miami është larguar në Monterrey në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Kupës së Kampionëve Concacaf të mërkurën pasi u mund 2-1 nga skuadra meksikane në ndeshjen e parë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA