28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

​Laura Fazliu lufton për medaljen e bronztë në Botërorin e xhudos

Laura Fazliu do të luftojë për medalje të bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Abu Dhabi, ku fitoi tri ndeshje dhe humbi një, atë të çerekfinales.

Fazliu në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë ajo mposhti me Ëazaari, kroaten Katarina Kristo, transmeton KosovaPress.

Garuesja kosovare në xhiron e tretë mposhti me Ëazaari dhe Ippon, garuesen ruse Dali Liluashvili.

Laura në çerekfinale humbi me Ëazaari, nga garuesja e Sllovenisë Andreja Leski.

Pas asaj ndeshje ajo u kualifikua të garoj në repasazh, ku mposhti me Ippon australianen Katharina Haecker. Për medalje të bronztë ajo takohet me kanadezen Catherine Beauchemin-Pinard.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA