9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

​Këta janë dhjetë njerëzit më të pasur në botë

Dhjetë njerëzit më të pasur në botë me një pasuri të kombinuar rreth 1.4 trilion dollarë, ku në krye mbetet francezi Bernard Arnault. Në vendin e dytë renditet Jeff Bezos dhe pas tij Elon Musk.

Faqja “World of Statistics” ka publikuar në platformën X, statistikat e dhjetë njerëzve më të pasur në botë.

Sipas “World of Statistics”, e cila ka cituar Forbes, francezi Bernard Arnault ka arrit pasurinë 227 miliardë dollarë. Ndërsa, në vendin e dytë renditet amerikani Jeff Bezos me 196 miliardë dollarë.

Në vendin e tretë, sipas “World of Statistics” është Elon Musk me pasuri 193 miliardë dollarë. Pastaj vijonë, Mark Zuckerberg me 178 miliardë dollarë, Larry Ellison me 158 miliardë dollarë, Warren Buffet me 136 miliardë dollarë, Bill Gates me 131 miliardë dollarë, Steve Ballmer me pasuri 126 miliardë dollarë, Larry Page me 123 miliardë dollarë dhe Sergey Brin me 118 miliardë dollarë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA