12.9 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

“Inspeksioni s’po na len me punu, por na familjen diqysh po duhet me majt”, sharrëxhiu tregon sfidat e punës së tij

Në kuadër të rubrikës “Profesionet” të emisionit ALARM në ATV, z. Ruzhdi Uka, tregoi për punën e tij prej sharrëxhiu, për çka tha se është profesion të cilin pavarësisht sfidave, ai e ushtron me shumë vullnet.

“Çdo ditë dalim këtu, na i thojmë te ‘xhamia e Llapit’, dalim herët, këtu te i njëjti vend. Me këtë zanat merrem që prej mas luftës. Puna pak është e zorshme dhe e rrezikshme dhe ka më shumë harxhime, gati sa nji kerr ka shpenzime, por normal çdo punë është e zorshme, mirëpo duhet me punu me vullnet, pavarësisht se çka punon”, tha ai.

Tutje, ai tha se problem për të, janë edhe aksionet nga Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, për largimin e tyre nga rruga, ku edhe ai qëndron pothuajse gjatë gjithë ditës.

“Çdo njani e ka kështu, si unë me këso vështirësi. Vijnë na thojnë po pengon, këqyrin me na largu, po çka po pengoj unë këtu në rrugë. Ai njeri që del me punu e me nejt në asfalt gjithë ditën në borë e në shi e në zheg, e shtyn idarja, se po duhet me majt familjen. Shteti duhet me punu ma shumë, me i rregullu do sene, se këtu në Kosovë ka pare veç duhet me punu”, shtoi ai.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA