10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

I riu shqiptar nis peticionin për pranimin e gjuhës shqipe në Google Ads and Google Adsense

I riu shqiptar, Elton Heta, ka nisur një peticion ndj Google për pranimin e gjuhës shqipe në Google Ads dhe Google Adsense.

Ai, në një lidhje direktë në emisionin e mëngjesit ALARM në ATV, tregoi se deri më tani janë mbledhur rreth 5600 firma, por që ka një mbështetje të madhe dhe kjo shifër nuk është asgjë me atë që do të arrijë në përfundim ky peticion.

“Deri më tani po arrijmë 5600 firma te platforma change.org që është goxha serioze andaj edhe e kemi nisur aty nga serioziteti që ka, por mendoj se me mbështetjen që po has çdo ditë, kjo shifër nuk është asgjë me atë që do kemi deri në përfundim të këtij peticioni”, tha Eltoni.

Sipas tij, çështja e pranimit të gjuhës shqipe nga Google Ads dhe Google Adsense është mjaft serioze, por tha se do t’i shkojë deri në fund këtij procesi.

“Nga eksperienca dhe nga peticionet e më parshme, Google ka marrë parasysh peticione me një numër edhe më të vogël krahasuar me popullsinë që kanë pasur shtetet e tjera, por ndoshta çështja e jonë është pak më serioze dhe ne duhet ta bindim Google që ne vërtetë po kërkojmë shumica këtë, sepse në këtë peticion kanë interes pa diskutim të gjitha bizneset dhe të gjitha mediat, gjithë individët që merren me Youtube, janë blogerë ose donin ta bënin këtë por s’e kanë bërë dot ngaqë kanë qenë penalizuar nga kjo çështje”, tha Eltoni.

Peticionin për pranimin e gjuhës shqipe në Google Ads dhe Google Adsense e gjeni duke klikuar KËTU.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA