1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Ermal Panduri tregon përvojën e tij të mbjelljes së flokëve, thotë se është shumë i kënaqur me rezultatin

Rënia e flokëve është një problem i madh sidomos për gjininë mashkullore, e mbjellja e tyre, viteve të fundit është shndërruar në trend jo vetëm tek fytyrat publike, por edhe tek qytetarët e thjeshtë.

Për të folur me këtë temë e ftuar në emisionin “A LIVE” në ATV, ishte Valmira Xani, eksperte për mbjelljen e flokëve.

Ajo në këtë emision foli për gjithë ecurinë e procedurës së mbjelljes së flokëve.

“Një intervenim i tillë, pra mbjellja e flokut tani përveçse se është bërë trend kohëve të fundit, unë them se është kthyer më shumë në nevojë dhe një intervenim i tillë zakonisht zgjatë rreth 13 orë sepse duhet kushtuar kujdes maksimal dhe punohet kryesisht nga ekspert të fushës ( doktorë të licencuar) , pastaj pas ditës së 3-të fillojmë me pastrimin e flokut dhe rikuperimi shkon deri në 10 ditë. Floku që mbjellët është diçka e përhershme mirëpo 70-80 për qind të rasteve ndodhë që duhet të kryhen dy seanca sepse ndodhë që rënia e flokëve është më e madhe, pra e gjitha varet nga rënia e flokut të pacientit”, tha ajo.

Ndërkaq, përmes një videolidhjeje u inkuadrua edhe moderatori i njohur Ermal Panduri, i cili, para pak kohësh i ishte nënshtruar procedurës për mbjelljen e flokëve.

Panduri, i cili edhe demonstroi rigjenerimin e flokëve pas këtij intervenimi, tha se ndihet shumë i kënaqur me rezultatin./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA