11 C
Pristina
E shtunë, 25 Maj, 2024

Ekskluzive: Reprezentuesi i Kosovës Leard Sadriu thotë se do të largohet nga Mura, pasi ka oferta të shumta

Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës Leard Sadriu në një intervistë për emisionin ‘A PLAY’ në ATV, ka bërë të ditur që do të largohet nga skuadra sllovene Mura.

Sipas 22 vjeçarit për të kanë shprehur interesim shumë klube evropiane.

‘Gjatë dimrit kanë qenë disa klube të interesuara për mua, por me meanxherin i kemi shqyrtuar gjitha ofertat edhe kemi ardhur në përfundim që për mua është mirë të qendroj te Mura deri në Verë. Por më shumë gjasë gjatë verës do të largohem nga Mura për ta bërë një hap tjetër të madh në karrierë. Interesim ka nga skuadra Hungaria, Polonia dhe po ashut ka pasur një ofertë zyrtare nga një ekip nga kampionati amerikan MLS’ tha Sadriu.

Kujtojmë që Sadriu është një prej lojtarëve më të mirë që ka klubi slloven, ai këtë edicion ka zhvilluar 20 ndeshje.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA