11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Ekskluzive: Filmi i parë shqiptar i vetëm në Hollywood “Mundije”, do të shfaqet në kinema në muajin maj

Producenti i filmit Fatmir Bardhoci, ishte i ftuar në emisionin “LIBERO” dhe rrëfeu prapaskenat e filmit “MUNDIJE” – projekti i parë shqiptar që u xhirua në Hollywood.

Ky film sipas producentit Bardhoci ka lidhje me historinë e fshirë të popullit shqiptar dhe xhirimet e këtij filmi krahas në Amerikë, u realizuan edhe në Shqipëri e Kosovë.

Ekskluzivisht në Libero ai tha se filmi do të shfaqet në kinema, në muajin maj.

“…Besoj se do të arrijmë në maj që ta kemi (filmin) në përfundim të plotë…”, deklaroi Bardhoci.

Vlen të theksohet se në filmin “Mundije” do të luajnë aktorë të mëdhenj botërorë si Michael Pare, Eugenia Kuzmina, e gjithashtu edhe James Bond i cili luan rolin e Joe Biden.

Për ta dëgjuar intervistën e plotë nga Fatmir Bardhoci, klikoni në linkun e mëposhtëm:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA