28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

“E paske këqyrë emisionin e Fidanit”, DPT te Fidani pjesë e replikave mes Konjufcës dhe Tahirit në Kuvend

Dialogu e improvizuar në emisionin satirik-politik të ATV-së, “DPT te Fidan Jupolli” ku imitatori i kryeministrit Kurti dëgjohet duke lavdëruar deputetin e PDK-së, Abelard Tahirin, sot ka qenë pjesë e replikave mes kryeparlamentarit Glauk Konjufca dhe deputetit të AAK-së, Besnik Tahiri.

Konjufca i është drejtuar deputetit të AAK-së Besnik Tahiri duke i thënë që të propozojnë një emër për anëtar të bordit të RTK-së dhe kjo ka nxitur debat mes tij dhe deputetit Besnik Tahiri.

“Besnik Tahiri qysh i besojmë PDK-së, jo, juve ju takon. A ka mundësi një emër z. Tahiri. Nuk propozoni fare. dëgjo është anëtar i komisionit për zgjedhjen e një anëtari të bordit të RTK-së. E për këtë e kam fjalën. Nuk e kam fjalën a doni me taku Kryeministrin. jo jo i nderuar”, ka thënë ai.

“Kryeministri i ka qit n’dyzen. Jam shumë i kënaqur, e ka falënderu kolegun tim, Abelard Tahirin fort e ka falënderu. Në rregull jemi”, ka thënë Tahiri.

“E paske këqyrë emisionin e Fidanit, paramendo”, ia kthen Konjufca.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA