31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

E parandjeu se do të vdiste, i njoftoj edhe familjarët – pas aksidentit mbeti gjysmë invalide

Saranda Ademi e ftuar në emisionin “LIBERO”, foli për karrierën e saj, familjen si dhe rrugëtimin e saj si modele në Kosovë dhe në Zvicër. 

Anash kësaj, Saranda rrëfeu në këtë emisionin se si për një periudhe e kishte parandjerë vdekjen, derisa përmend vetëaksidentin, për çka ajo mbeti në koma dhe pastaj për disa muaj shkaku i lëndimeve në palcën kurrizore, mbeti edhe në karrocë.

“Unë e kam ndjerë që mua diçka do të ndodhë, një muaj rresht kisha tim atë, kisha gjyshërit që më vinin në ëndërr më thonin ‘ke kujdes’, ‘ndalu’, sepse përveç që isha nënë vetushqyese në atë kohe, unë punoja, shkollohesha, isha edhe modele, d.m.th. çdo gjë bëja dhe mundohesha ta bëjë më të mirën për fëmiun tim”, dhe një ditë isha për 15 minuta në autostradë, ka qenë një frymë dhe një moment kam qenë 80-km/h dhe bëra vetëaksident shkaku i erës së madhe sepse nuk arrita ta manovroja makinën dhe kam bërë 3 rrotullime. Fat në fatkeqësi autoambulanca ishte prapa meje, duke më ofruar pastaj ndihmën e parë etj., porse, truri im ka qëndruar 3 minuta pa oksigjen dhe për një muaj kam qenë në koma, humba peshë sa isha në koma, peshoja vetëm 48 kg., dhe mbeta në karrocë dhe gjatë gjithë kësaj kohe në Zvicër motra dhe nëna kanë qëndruar, për çka ndihem falënderuese ndaj tyre gjithmonë”, tha ajo./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA