31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Dikur babai e mësonte të gatuante, sot specialiste në kuzhinë

Ekipi i ATV-së ishte në një vizitë në shtëpinë e Edona Rudarit. Ajo për emisionin STUDIO A të ATV-së, përgatiti një specialitet të veçantë, me oriz, kërpudha, mish viçi dhe perime.

Deri sa po e përgatiste këtë specialitet, Edona tregoi edhe historinë se nga kush e përvetësoi pasionin për kuzhinën.

Ajo tha se nëna e saj përgatitë shumë mirë ushqimin, mirëpo pasionin për kuzhinë, ajo e përvetësoi nga babai i saj.

“Të çështja e gatimit është pak histori në veti se më ka përly gjithmonë. Prej e vogël që kam qenë, gjithmonë kam qenë ajo që jam përzi te kuzhina. Normal edhe mami gatuan më së miri në botë si krejt qysh mendojmë për nënat, që s’ka me ushqime të nënës, mirëpo këtë pjesën e pasionit e kam trashëguar nga babai, sepse ai nëse dy ve i përgaditë, i bënë me një far delikadese, ia jep një shije tepër të mirë. Mandej kam fillu edhe vet, normal prej përvojës, obligimet familjare dhe secilën herë me e përvetësua”, tregoi Edona.

Procesin e përgatitjes së këtij specialiteti si dhe bisedën e plotë me Edona Rudarin e gjeni në videon më poshtë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA