19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Dashuria e madhe ndaj kafshëve e nxiti të bëhej veterinar

Dashuria e madhe si çdo fëmijë që ka për kafshët, ndryshe ishte për Valon Sherifin i cili që nga mosha 14-vjeçare synonte të bëhej veterinar dhe të ofronte kujdes shëndetësor për ta.

Qëllimi i tij u arrit, pas një përgatitje profesional duke ndjekur studimet për t’u bërë veterinar.

Valon Sherifi thotë se fillimet nuk ishin të lehta, e sidomos rrugëtimi deri tek hapja e ambulantes veterinare.

Sherifi thotë se gjatë detyrës së tij, intervenimet kirurgjike janë pjesë më e dhimbshme dhe emocionuese për atë, derisa shton se ai është i gatshëm në çdo moment e çdo situatë të ndihmojë kafshët./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA