25.8 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Cristiano Ronaldo shpallet sportisti më i paguar në botë

Këtë vit Cristiano Ronaldo është shpallur sportisti më i paguar në botë.

Sipas Forbes, ai ka fituar 136 milionë dollarë.

Kjo shifër konsiderohet më e larta nga një futbollist në histori, transmeton atvlive.tv.

Transferimi te klubi saudit “Al Nasr” dhe kontrata fitimprurëse, e ka rikthyer atë në krye të listës së të pasurve të revistës Forbes.

Ronaldo ka fituar shumë tituj dhe çmime në karrierën e tij në futboll dhe ai vazhdon të jetë një nga futbollistët më të vlerësuar dhe më të admiruar në botë sot./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA