1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Berberi nga Gjakova vizualizon portrete të personazheve historike

Është Fisar Ballata, djali i cili pos që e ka pasion prerjen e flokëve, ai tash e 4 vjet po e shpreh edhe artin me vizualizimin e figurave të ndryshme në flokë.

Kësaj here, Ismail Qemali, Isa Boletini dhe harta e Shqipërisë janë synimi i tij. Por përgjatë këtij procesi të gjatë, Fisari tregon se sa kanë kërkesa klientët për të vizatuar në flokë dhe si reagojnë të tjerët karshi këtij arti.

Duke qenë i vetmi në Kosovë, Fisari tregon për përvojën e tij, konkurrencën, por edhe shumë detaje rreth mjeteve të punës./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA