ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Lëshohet alarmi në Zubin Potok, protestuesit vazhdojnë të qendrojnë para komunës

Para komunës së Zubin Potokut janë mbledhur një numër i protestuesve serbë, ndërkohë që Policia e Kosovës kanë krijuar një kordon të sigurisë, raporton...

“Blindohet” objekti i Komunës së Zveçanit, KFOR-i krijon kordon pas korodonit të Policisë së Kosovë

Objekti i Komunës së Zveçanit është “blinduar” sa i përket forcave të mëdha të policisë së Kosovës e ushtarëve të KFOR-it që janë vendosur...

Dyshimet për trukime në Superligë, reagon MKRS

Xhiro e 36-të dhe e fundit në Superligën e Kosovës në futboll ngjalli reagime të shumta për shkak të rezultateve të dyshimta në ndeshjet...

Presidenti turk: I dhamë mesazh demokracie botës

Në qytetin ku nisi karrierën politike mbajti fjalimin e parë pas fitores për mandatin e tretë si President i Turqisë. Rexhep Tayip Erdogan i...

Grenell për situatën në veri të Kosovës: Kaluam nga paqja me Trumpin në kaos me Bidenin

Ish-emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka shkruar në Twitter pas situatës së krijuar në katër komunat në veri të...

Gjendet pa shenja jete një person në shtëpinë e vet në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur në shtëpinë e vet në Prishtinë, të dielën. Sipas policisë, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për...
spot_img

26 vjet nga masakra në Lybeniq