ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

​Aktakuzë ndaj ministres Gërvalla

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, për “mos raportim ose raportim të rremë...

Provokojnë serbët, shfaqen simbole ruse në veturat e PK-së dhe të KFOR-it në veri

Ndërkohë që tubimet e serbëve po vazhdojnë në veri të vendit, në veturat e Policisë së Kosovës dhe në ato të KFOR-it kanë shënuar...

​Hovenier pas takimit me Osmanin: Nevojitet depërshkallëzimi i situatës në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, është deklaruar pas takimit me presidenten Vjosa Osmani. Ai ka theksuar nevojën për depërshkallëzimin e situatës...

Rakiq goditet me shishe boshe

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, kërkoi nga të tubuarit para ndërtesës së Komunës në Zveçan që të lëvizin, në mënyrë që të kalojnë...

Të rejat e fundit nga komuna e Zveçanit

Që nga mëngjesi vazhdon bllokimi i hyrjes në komunën e Zveçanit, pasi që një numër i konsiderueshëm i qytetarëve serbë kanë dalë në protestë...

​Hovenier në Kuvendin e Kosovës

Pas takimit me kryetarët shqiptarë të katër komunave veriore, ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier është larguar nga Zyrat e Bashkimit Evropian dhe raportohet se është...
spot_img