31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Aktorja e njohur tregon se në takimin me Rita Orën, kuptoi se e fitoi çmimin “Aktorja më e mirë”

Edona Reshitaj, aktorja dhe këngëtarja e njohur në studion e emisionit “LIBERO” ndau pasazhe nga karriera dhe jeta e saj.

Edona Reshitaj në Festivalin Shqiptar të Teatrit “MOISIU”, mori çmimin “Aktorja më e mirë”- në shfaqjen “GADJO” e cila u shpreh shumë e lumtur dhe falënderuese për këtë çmim. Pikërisht në këtë ditë, Edona pranoi një ftesë nga presidenca si një ndër personat më të suksesshëm të vitit, e që për qëllim kishte festimin e ditëlindjes së Rita Orës.

 “…U ndjeva shumë mirë që ndodhesha në mes të 27 personave më të suksesshëm të vitit, shkova ta prezentoi veten tek Rita Ora dhe ajo më tha: ‘e di mori kush je ti’..,U ndjeva shumë mirë për faktin se Rita është një artiste ndërkombëtare por që ka kohë të ndjek punën time …”, tha ajo.

Vlen të ceket se Edona me keqardhje tha se kushtet e aktrimit në përgjithësi kanë mbetur të njëjta – duke qenë se sipas aktores mundësitë e punësimit në aktrim janë shumë të vogla.

“…Numri i artistëve është  i madh ndërkohë mundësitë e punësimit janë shumë të vogla, por nëse ke talent duhet ta gjesh mënyrën që të dalësh në pah, rrugës mund edhe të humb kreativiteti por shpirti im luftarak më ka bërë që të mos rrëzohem asnjëherë…”, tha Reshitaj.

Gjithashtu, Edona u shpreh krenare për faktin se në tërë rrugëtimin e saj si aktore ka realizuar gjëra të cilat që në fëmijëri ka qenë e destinuar për to.

Për të ndjekur bisedën e plotë, mund të klikoni në linkun e mëposhtëm:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA