11.3 C
Pristina
E shtunë, 25 Maj, 2024

​Zyrtare, Roma vendos për të ardhmen e De Rossit

Daniele De Rossi do të vazhdojë të jetë trajner Romës edhe pas këtij sezoni. Ky është vendimi që ka marr klubi romak së fundit, vendim i cili është dhënë përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit.

“Pas takimit të djeshëm pasdite me Daniele De Rossin, ne jemi të kënaqur të njoftojmë se ai do të vazhdojë si trajner i AS Roma pas këtij sezoni dhe për të ardhmen e parashikueshme. Në mandatin e tij të shkurtër si kryetrajner, ndikimi pozitiv që lidershipi i tij ka sjellë në të gjithë klubin ka treguar historinë e vet”, thuhet në njoftimin e klubit.

“Daniele udhëheq me respekt dhe kurajo, ndërsa forca dhe besimi i tij i rrënjosur në klub janë vërtet në përputhje me vlerat, qytetin dhe tifozët e pashembullt të Romës. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku sa më shumë që të jetë e mundur për të ofruar një të ardhme që tifozët e AS Roma e meritojnë”, thuhet më tutje në deklaratë.

De Rossi e mori drejtimin e klubit pas largimit të Jose Mourinhos, dhe që atëherë ka udhëhequr këtë skuadër drejt rezultateve pozitive në Serie-A dhe Ligën e Evropës. Në këtë të fundit Roma është në fazën çerekfinale, aty ku so do të përballet me Milanin në ndeshjen e dytë, derisa të parën e ka fituar me rezultat 1-0.

Në tabelën e Serie-A, Roma është e pesta me 55 pikë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA