10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

Zyrtare: Bayerni transferon sulmuesin e Kosovës

Bayern Munichu e ka konfirmuar transferimin e sulmuesit kosovar, Dion Berisha për skuadrën e dytë.

Berisha kalon nga akademia e të rinjve të Augsburgut te Bayern Munichu për sezonin e ri 2023/24, ku do të jetë pjesë e skuadrës së Holger Seitz, raporton KosovaPress.

Hamit Altintop, drejtori sportiv te kampusi i Bayernit tha: “Dioni është një talent tejet interesant që ka shijuar një edukim tejet të mirë te FC Augsburgu. Ai veçse ka eksperiencën në ligën regjionale, dhe ne jemi tejet të lumtur që ai ka vendosur që ta merr hapin e radhës me ne”.

Berisha, i lindur më 9 maj të 2003-ës në Lyon, bëri tetë paraqitej në sezonin e kaluar të Ragionalliga Bayern, më së shumti si sulmues i krahut. Dioni ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me Bayernin.

Dion Berisha është pjesë e grupmoshave U21 të Kombëtares së Kosovës, me të cilën ka bërë tre paraqitje ndërsa ka shënuar një gol.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA