19.2 C
Pristina
E premte, 2 Qershor, 2023

Kryetari Zeqiri fton serbët t’i bashkohen kabinetit të tij, por vetëm mbi bazat e ligjeve të Kosovës

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, në një intervistë për ATV-në, tha se është i hapur që në kabinetin e tij, të marrin pjesë sa më shumë kuadër i shumicës serbe për t’i drejtuar dikasteret, por sipas tij vetëm mbi bazat e ligjeve të Republikës së Kosovës.

“Unë mendoj dhe dëshiroj që të vij dhe ta vazhdoj punën normalisht. Në qoftë se nuk do të ketë normalitet, atëherë do të ketë diçka tjetër. Unë gjithmonë jam i orientuar pozitivisht. Mendoj që duhet të jetë një normalitet edhe në funksionalizimin e mekanizmave tonë të komunës, jemi të hapur, unë gjithë kam thënë që në këtë mekanizëm të komunës siç është kabineti i im, të marrin pjesë sa më shumë kuadër i shumicës serbe për t’i drejtuar dikasteret, të kuptohemi, mbi bazat e ligjeve të Republikës së Kosovës”, tha Zeqiri.

Ai ritheksoi se gjithçka që i bashkon me të gjithë qytetarët, është infrastruktura e ligjore e Republikës Kosovës. /atvlive.tv

Intervistën e plotë të tij e gjeni në videon e më poshtme nga minuta 50:00:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_img

LAJME TË TJERA