23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Zanatin e servisimit të çelësave e mësoi nga dajtë, sot trashëgohet nga djemtë e tij

Ndonëse punët mund të jenë të natyrave të ndryshme, por ato përvetësohen kur e bënë me përkushtim.

Lodhja nuk ndjehet kur zgjohesh me dëshirën e vullnetin për të dalë në punë, ku e kalon pjesën më të madhe të ditës.

Hydaverd Bojku që kur e kishte marrë këtë zanat nga daja i tij në një moshë shumë të re, ka vazhduar duke u rritur edhe me biznesin e tij në shumëzimin e çelësave dhe riparimin e biçikletave.

“Unë kam fillu në vitin 1972 te dajtë e mi dhe kam punu deri në vitin 1979, tani kam dalë në dyqan timin edhe deri sot jam duke punuar këtu. Kam qenë shumë i ri, 9-vjeçar kur kam fillu punën te dajtë edhe më nuk jam ndalë asnjëherë, s’kam mëndu kurrë për me e ndërru”, thotë ai në një bisedë për ATV-në.

Ai thotë se si çdo punë tjetër, edhe ky zanat këkon përkushtim e korrektësi.

Bisedën e plotë të Hydaverd Bojkut për ATV-në e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA