Ylli nuk dorëzohet, shënon fitore në Pejë

Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli ka arritur fitore shumë të rëndësishme në Pejë për të qëndruar në garë për kualifikimin tutje në finalen e madhe.

Ylli shënoi fitore ndaj Pejës me rezultat 104:107 (14:25, 28:18, 19:29, 43:35), duke ngushtuar serinë gjysmëfinale në 2:1 të Play-offit.

Ndeshja e radhës do të zhvillohet gjatë fundjavës në Therandë.

Te vendasit u dalluan Larry Thomas me 20 pikë, gjashtë kërcime e shtatë asistime dhe Jalen Tate me 23 pikë e katër asistime, kurse te mysafirët u dalluan Henrik Sirko me 22 pikë e dhjetë kërcime dhe Wesley Washburn me 19 pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA