9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Vizita e Kurtit në veri, në vendin ku u vra Enver Zymeri përurohet pllakë përkujtimore në nder të tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti këtë të mërkurë ka vizituar komunën e Leposaviqit në veri të Kosovës dhe atë të Zubin Potokut.

Në vendin ku vra polici kosovar, Enver Zymeri është përuruar një pllakë në nder të tij. Kjo ndodhi në rrugën për Zubin Potok në veri të Kosovës.

Të pranishëm në ketë përurim ishin kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha, Ministri i Punëve te Brendshme, Xhelal Sveçla.

Enver Zymberi është vrarë më 25 korrik të vitit 2011, gjatë një aksioni të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës për marrjen e pikave kufitare në veri të vendit.

Zymberi për të gjithë është heroi i Kosovës që dha jetën për shtrirjen e sovranitetit të Kosovës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA