24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Vdes producenti i “Titanic”, Jon Landau

Jon Landau, producenti fitues i Oscarit, i cili ka punuar ngushtë me regjisorin James Cameron në tre nga filmat më të mëdhenj të të gjitha kohërave, “Titanic” dhe dy filma “Avatar”, ka vdekur. Ai ishte 63 vjeç.

Familja e Landau njoftoi vdekjen e tij të shtunën. Nuk u dha asnjë shkak i vdekjes, shkruan AP.

Partneriteti i Landau me Cameron çoi në tre nominime për Oscar dhe një fitore për filmin më të mirë për “Titanic” të vitit 1997.

Së bashku dyshja llogariten për disa nga blockbusters më të mëdhenj në historinë e filmit, duke përfshirë “Avatar” dhe vazhdimin e tij, “Avatar: The Way of Water”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA