Ullmar Qvick përkthen në suedisht poezi të poetit të mirënjohur nga Kosova, Lulzim Tafa

Lulzim Tafa është një nga poetët më të njohur nga Kosova në skenën botërore.

Botues të njohur nga vende të ndryshme të botës kanë përkthyer dhe botuar librat e tij, ndërsa krijimtarinë e tij artistike e kanë vlerësuar shkrimtarë dhe kritikë letrarë, vendas dhe ndërkombëtarë.

Lulzim Tafa është një nga poetët më të njohur dhe më të përkthyer të letërsisë shqipe në botë.

Së fundmi, poezia e tij është përkthyer edhe në suedisht nga Ullmar Qvick, ka njoftuar Ambasada e Kosovës në Stokholm, e cila edhe ka ndarë këtë përkthim në faqen e saj zyrtare në Facebook. /atvlive.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

26 vjet nga masakra në Lybeniq

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA